Silniki

W naszej ofercie znajdą Państwo silniki zaburtowe Mercury, stacjonarne Mercruiser, silniki elektryczne Motorguide Thruster oraz silniki DIESLA firmy VETUS. Oferujemy również wszystkie akcesoria i oryginalne części zamienne do wszystkich typów silników oferowanych przez nas.

MOC MERCURY - niesamowita siła wiodącej obecnie technologii. To jest moc która cię poruszy, moc której zyskujesz coraz więcej z każdym modelem Mercury.
Więc zrelaksuj się i raduj się pływaniem jak nigdy przedtem, ponieważ masz wybór z szerokiego zakresu silników zaburtowych od 2.5 KM aż do 275 KM.

Supermocny CZTEROSUWOWY VERADO™ jest pierwszym na świecie silnikiem zaburtowym z turbodoładowaniem, charakteryzujący się wyjątkową mocą i niesamowitym przyspieszeniem. Verado przy bezszmerowym trybie pracy oferuje wytrzymałość i prędkość niedostępną dotychczas w żadnym silniku czterosuwowym.
Verado - najcichszy i najsilniejszy silnik zaburtowy świata.


kliknij aby powiększyć zdjęcie


Wybierz jeden z najnowszych silników czterosuwowych Mercury wraz z całą gamą modeli z elektronicznym wtryskiem paliwa. Są to pracujące płynnie, super ciche, czyste silniki zaburtowe zapewniające znaczną oszczędność zużycia paliwa.

CZTEROSUWOWE SILNIKI MERCURY stale wyprzedzają konkurencję pod względem zużycia paliwa, momentu obrotowego i ciągu statycznego. Średnie oszczędności w zużyciu paliwa wynoszą nawet do 30%. Czysta praca, o niskiej emisji spalin niezależnie od wielkości obrotów, czy to na biegu jałowym, czy to na całkowicie otwartej przepustnicy. Technologia czterosuwowa Mercury od dawna już spełnia standardy emisji spalin wg norm EPA 2006 (US Environmental Protection Agency - Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska).

   

kliknij aby powiększyć zdjęcie


Masz jeszcze większy wybór. Lekkie, niesamowite silniki dwusuwowe Mercury oferują pozbawioną zbędnych detali jakość w najlepszym wykonaniu, od kompaktowych silników przenośnych po potężne EFI.

DWUSUWOWE silniki Mercury - gaźnikowe oraz EFI - są niezawodne i charakteryzują się niesamowitymi osiągami. Znakomity współczynnik mocy do masy każdego z silników Mercury jest ich doskonałym atutem. Mniejsza masa oznacza łatwiejsze ich przemieszczanie.

Silniki EFI praktycznie nie wymagają obsługi. Modele gaźnikowe - najbardziej zaawansowane w swojej klasie - cechuje bezproblemowy rozruch, doskonała praca już od najniższych, oraz dynamiczna reakcja przepustnicy.

Możesz także sięgnąć po doskonały silnik z bezpośrednim wtryskiem OPTIMAX, dostępny wraz ze SmartCraft™ najbardziej zaawansowanym systemem kontroli pracy silnika.

Rozwiązaniem jest Mercury OptiMax. Mercury zrewolucjonizował dzięki bezpośredniemu wtryskowi w silnikach OptiMax przemysł silników zaburtowych na świecie.

Ze swoim ultra cichym silnikiem OptiMax doświadczysz zapierającego dech w piersiach przyśpieszenia i nadzwyczajnej prędkości maksymalnej. Będziesz zdumiony niską toksycznością spalin i bardzo cichą charakterystyką pracy silnika.

Następnym elementem który zauważysz będzie olbrzymia oszczędność paliwa przeciętnie sięgająca 45%, a na biegu jałowym dochodząca nawet do 80%. Dodatkowym atutem jest o 80% niższa emisja spalin w porównaniu do tradycyjnych silników dwusuwowych.

OptiMax posiada najbardziej efektywny system zapobiegania korozji, na który składają się materiały ze stali nierdzewnej o przedłużonej trwałości, anody z aktywnego aluminium, system wielokrotnego malowania i przygotowania powierzchni narażonej na oddziaływanie warunków zewnętrznych oraz jedyny w swoim rodzaju stop XK-360 o niskiej zawartości miedzi w aluminium.


kliknij aby powiększyć zdjęcie


Silniki Elektryczne Motorguide Thruster.
Absolutnie bezgłośne, zalecane do stref ciszy, natychmiast po przyłączeniu akumulatora gotowe do pracy, absolutnie nieszkodliwe dla środowiska, nadają się do każdego typu łodzi, bez wysiłku mogą być sterowane ręką lub pedałem nożnym, bezgłośnie pozwalają osiągnąć łowisko bez niepokojenia ryb, nie przeszkadzają innym wędkarzom.

Doskonale zaprojektowane silniki Motorguide Thruster charakteryzują się najdłuższym (dostępnym na rynku) teleskopowym rumplem ,wzmocnioną odpornością na uderzenia, zwiększoną wydajnością śruby napędowej oraz płynną regulacją mocy, w zależności od modelu.

MotorGuide Thruster to silniki najwyższej jakości, dostępne na całym świecie w ofercie Mercury.
W standardzie:
  • podwójna ochrona z osłon akrylowych na elementach elektrycznych,
  • najdłuższy teleskopowy rumpel dostępny na rynku,
  • możliwość obrotu o 360 stopni.
  • wszystkie metalowe elementy i uchwyty ze stali nierdzewnej,
  • w standardzie wydajna śruba napędowa.


Typ silnika

Uciąg kg/Ib

Napięcie

Biegi [przód/tył]

Długość kolumny

Max. ciężar łodzi w kg

T30

13,6/30

12V

[5/2]

76

600 kg

T36

16,4/36

12V

[5/2]

91

750 kg

T46

20,9/46

12V

[5/2]

91

950 kg

T54

24,5/54

12V

[5/2]

91

1150 kg

FW54HTV*

24,5/54

12V

Var/Rev

107

1150 kg

FW82HTV*

36,4/82

24V

Var/Rev

115

1450 kg

FW46FB*

20,9/46

12V

5

91

950 kg

FW54FB*

24,5/54

12V

5

107

1150 kg

*- dostępne tylko na zamówienieWybieraj najlepsze AKCESORIA, dzięki czemu Twój silnik będzie zawsze pracował jak nowy.

Kiedy jest się właścicielem jednego z najlepszych silników na świecie, należy właściwie o niego dbać stosując najlepsze części i akcesoria dostępne na rynku. Części Quicksilver do silników, akcesoria, oleje, smary i inne elementy utrzymywania silnika w należytym stanie, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksimum ochrony twojemu silnikowi i maksimum satysfakcji dla Ciebie podczas korzystania z niego na wodzie.


kliknij aby powiększyć zdjęcie


Oleje - skład olejów i smarów Quicksilver został dobrany specjalnie dla silników Mercury, dzięki czemu pracują one płynie, czysto i bezawaryjnie.

Firma nasza oferuje także:
  • Łodzie "QUICKSILVER - ALUM" do silników o mocy od 6 - 40 KM
  • Pontony "VALIANT" do silników o mocy od 2 - 500 KM
  • Akcesoria do łodzi firmy VETUS


Jeżeli nie znalazłeś szukanego przez siebie produktu w naszej ofercie to wcale nie znaczy, że tego nie mamy.


Skontaktuj się z nami.